Regulamin

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Sklep internetowy SIMODUS prowadzi sprzedaż towarów poprzez sieć internet
2. Oferta sklepu jest ograniczona terytorialnie tylko do terenu Polski
3. Wszystkie podane ceny są cenami brutto
II. ZAMÓWIENIA

4. Złożenie zamówienia jest równocześnie deklaracją zapoznania się z regulaminem sklepu internetowego, oraz jego pełnej akceptacji
5. Po złożeniu zamówienia klient dostaje potwierdzenie drogą elektroniczną bądź telefoniczną w ciągu 24 godzin w przypadku dni roboczych
6. Zamówienie nie zostanie zrealizowane w wypadku podania niewłaściwych bądź niekompletnych danych przez zamawiającego
7. Realizacja zamówienia rozpoczyna się w momencie zaksięgowania wpłaty na koncie bankowym firmy SIMODUS w przypadku płatności przelewem, bądź w przypadku potwierdzenia telefonicznego danych z formularza zamówieniowego w przypadku płatności za pobraniem
8. Wysyłka towarów następuje w przeciągu maksymalnie 7 do 14 dni roboczych od rozpoczęcia realizacji zamówienia
9. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar zamówiony znajduje się na magazynie lub u dostawców sklepu. W przeciwnym wypadku klient jest informowany o zaistniałej sytuacji i podejmowane są rozmowy na temat dalszej realizacji zamówienia (przedłużenie czasu realizacji bądź anulowanie zamówienia).
10. Klient może wprowadzać korekty w zamówieniu poprzez kontakt z obsługą techniczną sklepu do czasu wystawienia faktury za zakupiony towar

III. WARUNKI ORAZ KOSZTY DOSTAWY

11. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez klienta sposób.
12. Zamawiane towary dostarczane są poprzez firmę spedycyjną wybraną przez klienta.

IV. PŁATNOŚCI

13. Obowiązują dwa rodzaje płatności za zamówione towary:

a) przedpłata - płatność przelewem po akceptacji zamówienia przez firmę SIMODUS a przed wysłaniem towaru do klienta. Płatność należy uregulować na konto firmy SIMODUS podane poniżej a w tytule przelewu należy wpisać numer ID zamówienia oraz nazwisko zamawiającego.

b) za pobraniem – płatność uiszczana jest przy odbiorze towaru

V. FAKTURY VAT

14. Faktura VAT zostanie wystawiona dla podmiotu gospodarczego po podaniu następujących danych w formularzu: nazwy firmy, adresu oraz numeru NIP zgodnie ze stanem rzeczywistym. W przeciwnym wypadku wystawiony zostanie paragon fiskalny dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej

VI. REKLAMACJE

15. Produkty posiadają 3 miesięczną gwarancję. Szczegółowe warunki realizacji gwarancji są określone w druku gwarancji wystawionej przez gwaranta oraz na życzenie mogą zostać wysłane przed zakupem pocztą elektroniczną.
16. W przypadku towarów wadliwych, uszkodzonych  bądź niekompletnych gwarantujemy ich wymianę na towar wolny od wad, pod warunkiem zgłoszenia uszkodzenia w terminie 5 dni roboczych od daty otrzymania przesyłki. W przypadku wyczerpania zapasów, sklep gwarantuje zamianę na inne produkty bądź ekwiwalent pieniężny w wysokości zamówionego towaru.
17. Jeżeli po otrzymaniu towaru klient zauważy w nim wady techniczne lub inne niesprawności towar w ramach reklamacji należy odesłać wraz z fakturą zakupu oraz kartą gwarancyjną na adres:

81-085 Gdynia

Ul. Czeremchowa 2A pawilon 17

Koszty wysyłki reklamowanego towaru zostaną zwrócone klientowi zaraz po rozpatrzeniu reklamacji.
18. Gwarancja produktów nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych, spowodowanych działaniem z zewnątrz m. in. podczas transportu. Prosimy uprzejmie o sprawdzenie paczki w obecności kuriera. 19. W przypadku uszkodzenia urządzenia w trakcie eksploatacji w okresie gwarancyjnym prosimy o kontakt telefoniczny z serwisem, przed wysyłką towaru w ramach naprawy gwarancyjnej.

VII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

20. Sklep działa zgodnie z wymogami Ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych. Dostęp do danych osobistych ma jedynie firma SIMODUS, która nie odstępuje tych informacji podmiotom trzecim. Wszyscy Klienci mają dostęp do swoich danych - mogą je weryfikować, modyfikować i usuwać. Firma SIMODUS zastrzega sobie prawo do wykorzystania danych kontaktowych w celach własnych badań marketingowych bądź wysyłania materiałów promocyjnych.
21. Zawartość Sklepu internetowego nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego art. 543.  Sklep zastrzega sobie prawo do ewentualnych błędów.
22. W sprawach nie uregulowanych powyższym dokumentem stosuje się odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego.
23. Rejestrując się do sklepu lub składając zamówienie Klient akceptuje powyższy regulamin.
24. Wyłącznym właścicielem praw autorskich do opisów produktów, zdjęć oraz wszelkich innych materiałów znajdujących się na stronach sklepu internetowego jest firma SIMODUS

Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim jakiekolwiek kopiowanie, rozpowszechnianie (we fragmentach, lub w całości) zamieszczonych opisów oraz zdjęć bez zgody właściciela będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich właściciela tychże materiałów.